יום שישי, 7 במאי 2010

Cloud Computing

גיליון 5116 יום ו', 7.5.2010
עורך אחראי: פלי הנמר | עורך ראשי: יהודה קונפורטס | עורך: אור יעקב | ס. עורך: יובל בן טוב
במסגרת המכרז לפרויקט הענק, יועברו מערכות המיחשוב של 4,000 מוסדות החינוך בישראל לסביבת ענן פרטי ● לענן שיוקם יועלו כל היישומים הקיימים כיום בבתי הספר, כולל מערכת מנב"ס, מערכות מינהלה, המערכות לניהול הצד הפדגוגי של בית הספר ועוד ● סופיה מינץ, מנמ"רית משרד החינוך: "זו יוזמה ראשונה מסוגה בארץ, ובין הגדולות בעולם בתחום החינוך"

משרד החינוך פרסם אתמול (ה') מכרז ענק וראשון מסוגו להעברת מערכות המיחשוב של 4,000 מוסדות החינוך בישראל לסביבת ענן פרטי. היקפו הכספי של המכרז נאמד במאות מיליוני שקלים.

על פי התכנון של אנשי ה-IT במשרד החינוך, לענן הפרטי שיוקם יועלו כל היישומים הקיימים כיום בבתי הספר, כולל מערכת מנב"ס, מערכות מינהלה, מערכות לניהול הצד הפדגוגי של בית הספר ועוד. במסגרת המכרז יידרשו שירותים טכנולוגים שונים, הכוללים שירותי תחנות עבודה (VDI), הטמעת שרתים וירטואליים, שירותי תקשורת ואינטרנט, טיפול בתחום אבטחת המידע, שרידות גבוהה, המשכיות עסקית וטכנולוגיות תומכות הוראה.

לדברי סופיה מינץ, מנמ"רית משרד החינוך, מדובר ביוזמה ראשונה מסוגה בארץ, ובין הגדולות בעולם, בתחום מערכות החינוך. "מערכת החינוך היא אחת הסביבות הטבעיות שבהם ניתן להחיל את סביבת הענן", אמרה לאנשים ומחשבים, "בגלל המורכבות הרבה שנדרשת בהפעלת מערכות המיחשוב בבתי הספר והעלויות הגבוהות".

מינץ ציינה, כי "המכרז יאפשר לבתי הספר ליהנות משירותים טכנולוגים מתקדמים בעלויות נמוכות ובתשלום שיחושב על פי צריכה בפועל". לדבריה, הכוונה היא להעביר בהדרגה, בתהליך שימשך להערכתה זמן רב, את כל העבודה המנהלית והפדגוגית של בתי הספר לסביבת ענן, כאשר מטרת היעד היא להביא את מערך ה-IT במשרד החינוך לשחרור מוחלט מטיפול בחומרה ובתשתיות...

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה