יום חמישי, 8 ביולי 2010

PMS DHS -- פיתוח מיוחד של דימה, חבר שלי


קטע ממאמר מרתק מגלובס על נפלאות ה-IT בכמה ארגונים. מסביר את המצב הנוכחי, ומדוע יש עוד הרבה מה לעשות כדי להגיע למצב שהדברים עובדים.

"עכשיו מה? עכשיו בלגאן!"
"תסביר לי" אני אומר לאולג, "מה בדיוק רצו להגיד שם בישיבה?". "נו לא הבנת?", הוא נוזף בי, "אז אסביר. יש לך את השחקנים במגרש, כן?". "שחקנים במגרש???", אני שואל. "נו, יש לך את המשתתפים במשחק", הוא מסביר לי בתיאטרליות, "יש את ה-Jboss, שזה Application server, יש לך את ה-Oracle שזה ה-Database שלך, יש את האפליקציה של Dot.net, או.קיי?, ויש לך את ה-Message Broker שמעביר הודעות, ויש לך את ה-VMWare שזה הווירטואליזציה שלך". "כל זה שלי?", אני משתומם, "נו, אז יש לי, ועכשיו מה?"
"עכשיו מה? עכשיו בלגאן!" אומר אולג, מניד בראשו מצד לצד. "אף שחקן לא מדבר עם שחקן אחר" הוא ממשיך בטון קודר. "אהה הבנתי, ממש כמו נבחרת ארגנטינה בכדורגל? כל אחד תותח, אבל הקבוצה לא משהו?", אני מנסה.
"אתה צוחק אותי?", נוזף בי שוב אולג. "נמשיך. יש לך גרסה 6.0.0.M3 של Jboss?, ויש לך גרסה G11 של ה-Oracle, ויש לך את האפליקציה שלנו? ויש את ה-Broker שהוא בגרסה 4.0.21 והוא לא תומך באפליקציות של 64 ביט".
"וזו בעיה?", אני שואל. אולג תוקע מבט רצחני, "בעיה גדולה" הוא קורא שוב בדרמטיות. "ואי אפשר להעלות גרסאות?" אני מפריח רעיון חסר כל שחר לאוויר, "בדיוק מה שחשבתי, אבל לא, כי הגרסה החדשה של Oracle לא מתאימה לגרסה הישנה של VMware, ואם נעלה את הגרסה של VMware, אז זה לא יעבוד 64 ביט עם ה-JBoss. אבל אם נישאר עם הגרסה של Jboss, היא לא תואמת ל-Broker, הבנת?"
"ברור", אני מכחכח בגרוני, "אז מה עושים? באמת נצטרך לדחות את המסירה של גרסה 2.3?", אני שואל בטון מיואש. "אל תדאג", מרגיע אולג, "יש דרייבר מיוחד שפותר את כל הבעיות", הוא מכריז בגאווה. "סבבה", אני אומר "אבל תגיד, זה משהו רשמי שנתמך? של מי זה? של מיקרוסופט?", אני מנג'ס. "לא בדיוק" מסתכל עליי אולג במבט מוזר. "זה PMS DHS. ראשי תיבות של 'פיתוח מיוחד של דימה, חבר שלי'".
הכותב הוא יזם ומנהל בתעשיית ההיי-טק

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה