יום ראשון, 12 בדצמבר 2010

חברת טכנולוגיה בסין פיתחה מלצרים רובוטים

במסעדה חדשה בעיר ג'ינאן מקבלים את פני הסועדים שני מארחים רובוטים, נוסף על שישה מלצרים רובוטים, שאפילו לא מקבלים טיפים

סין נהפכת ליפן החדשה, לפחות בכל הנוגע להמצאת גאדג'טים. החידוש האחרון, מלצרים רובוטים, הוכנס לשימוש במסעדת דאלו רבוט בג'ינאן, בצפון מחוז שאנדונג. במסעדה החדשה מקבלים את פני הסועדים שני רובוטים המשמשים כמארחים, נוסף על שישה מלצרים רובוטים, שאפילו לא מקבלים טיפים.

יזמית הרעיון היא חברת שאנדונג דאלו סיינס אנד טכנולוג'י, שדיווחה כי בכוונתה להגדיל את מספר הרובוטים במסעדה. "בשלב הבא אנחנו מתכננים לפתח רובוטים המסוגלים לעלות במדרגות ולעזור במטלות במטבח כמו שטיפת כלים", מסר דובר החברה ז'אנג יונגפי. "הרובוטים גם ייהפכו למתוחכמים יותר כך שיוכלו לגשת ישירות לשולחן של הלקוחות ואפילו למלא מחדש את קנקני השתייה".

לעת עתה, המסעדה מונה 21 שולחנות הממוקמים במעגל, כך שהרובוטים הולכים בנתיב מתוכנן כדי להגיש את המנות שהוזמנו. לאחר סיום ההגשה, הרובוטים חוזרים למטבח כדי למלא מחדש את העגלה שלהם. דובר המסעדה וונג שיאנווי מסר כי עבודת המלצרות נעשית כולה בידי הרובוטים. עם זאת, למזלם של הסועדים, טבחים בשר ודם מכינים את האוכל.


http://news.xoox.co.il/item_528981.htm


http://www.news.com.au/world/robot-waiters-give-customers-the-human-touch/story-e6frfkyi-1225968786324


http://www.examiner.com/business-tech-in-los-angeles/robots-waiters-serve-food-new-restaurant

תגובה 1:

  1. כמה שזה נשמע מגניב, אני לא מאמין שהתופעה תתפשט.. בכל זאת כנראה שרק מסעדות מבוססות כלכלית יבחרו להשקיע ברובו-מלצר, וגם זה רק ברמת התעלול השיווקי ולא ברמה פרקטית.

    שביל ישראל

    השבמחק