יום רביעי, 23 במרץ 2011

טיפים להצלחה בקריירה

בתאריך 27/2/11 נערך במכללה כנס בנושא "טרנספורמציה בעידן הדיגיטלי" במסגרת סדרת הפאנלים של "הזירה האקדמית". בכנס הרצו אנשי מקצוע מהמובילים בארץ בתחום מערכות המידע על טרנספורמציות מסוגים שונים: עסקיות, ארגוניות וממשלתיות. לסיום, ענו המומחים על שאלות הסטודנטים וסיפקו תשעה טיפים להצלחה בקריירה בתחום מערכות המידע. להלן תמצית הדברים:

ד"ר נחמן אורון, ראש הועדה המייעצת לשר האוצר לבחינת מערך המחשוב הממשלתי והקמת רשות התקשוב הממשלתי:
- לא לקחת דברים כמובן מאליו – הטכנולוגיה שקיימת היום היא לא בהכרח הטכנולוגיה שתהיה קיימת בעתיד, ולכן יש לגלות פתיחות וגמישות לסביבות עבודה חדשות.
- לא לפחד מגאדג'טים – שחקו בכל המשחקים החדשים שיוצאים לשטח, קנו את המכשירים הכי חדישים – זהו הדבר שנותן הסתכלות קדימה (למרות שמאט בהתחלה).
- המקצועות העתידיים יהיו הרבה פחות טכנולוגיים מהמקצועות שאנו מכירים היום, ויש להיערך לכך.

גב' מזל גלאור, סמנכ"לית שיווק ב- IBM, סיפקה את נקודת מבטה על תחומים "חמים":
- אבטחת מידע – ככל שהסביבה הופכת פתוחה יותר: רשתות חברתיות, מידע נגיש באינטרנט, כך הצורך באבטחת מידע גובר.
- אנליטיקה של המידע (Business Intelligence) – תחום הרלוונטי לאיסוף מידע, סקרי לקוחות ועוד. הטכנולוגיה מאפשרת לעשות את הפעולות הללו בצורה יעילה ומקיפה יותר.

כמו כן, העניקה טיפ להצלחה בקריירה:
- להבין את הסביבה העסקית – חשוב להתמקצע בתחום, אך גם להבין את התחום בו אתם עובדים. לדוגמה, אם אתם מתכנתים, הבינו את שורות הקוד, דעו לעשות את התוכנה הכי חדישה, מתקדמת ויעילה, אך לא פחות חשוב – הבינו את התחום בו אתם עובדים על כל גווניו, וזאת על מנת לעזור לעסק למנף את הטכנולוגיה ולעשות את השינוי העסקי הדרוש. דוגמא לכך נעשתה בבנק הפועלים בביצוע אופטימיזציה של שרשרת האספקה.

ד"ר ג'ימי שוורצקופ, מנכ"ל STKI ומרצה באקדמית:
- בן/בת זוג תומך – המקצוע של מנהל מערכות מידע אינו מתחיל ב9:00 ומסתיים ב17:00, אלא דורש עבודה מסביב לשעון, ושיתוף פעולה מצד בן הזוג הינו הכרחי.
- לקחת רעיון ולעשות לו פרזנטציה באנגלית – אף אחד לא יקבל רעיון שלא הוצג כראוי, ולכן חשוב לתרגל דיבור מול קהל, בייחוד באנגלית.
- קריאה מהירה – כמות החומר שצריך לקרוא בשביל להישאר בתחום היא אדירה, ולכן חשוב לקרוא הרבה ומהר על מנת לא להישאר מאחור.

לינק למצגת של ד"ר נחמן אורון: הזירה האקדמית - רשות תקשוב ממשלתי


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה