יום שני, 11 באפריל 2011

ראש העיר תל אביב, רון חולדאי, אישר: מלגות מגורים לסטודנטים

על פי התוכנית, יוענקו 650 מלגות של 800 שקל בחודש לסטודנטים שיתגוררו בשכונת התקווה ובנווה שאנן, בתמורה להתנדבות

מאת: אילן ליאור

ראש העיר תל אביב, רון חולדאי, אישר היום (ראשון) את המלצות צוות ההיגוי העירוני לעניין הענקת מלגות דיור לסטודנטים. בישיבה בלשכתו נקבעו היקף התכנית והתנאים להפעלתה. על פי התכנית, משנת הלימודים הבאה תעניק העירייה, יחד עם מוסדות אקדמיים, עד 650 מלגות בגובה 800 שקלים בחודש, לסטודנטים שיתגוררו בשכונת התקווה ובנווה שאנן. כמו כן, נבחנת האפשרות להחיל את התכנית גם לאזורים מסוימים ביפו.

בתמורה לתמיכה הכספית, יידרשו מקבלי המלגה לתרום שעות מעורבות חברתית לקהילה, בהכוונת מרכז הצעירים של העירייה, המוקם בימים אלה.

אם הדרישה תעלה על ההיצע, יבחרו המוסדות האקדמיים את מקבלי המלגות. כל סטודנט יוכל ליהנות מן המלגה במשך ארבע שנים לכל היותר. העירייה תגביל את מתן המלגות לשלושה סטודנטים בדירה. העירייה גיבשה כבר הסדרים עם אוניברסיטת תל אביב ועם המכללה האקדמית תל אביב-יפו, שישתתפו במימון התכנית, ומצויה במשא ומתן מתקדם גם עם סמינר הקיבוצים.

התכנית צפויה לקבל בקרוב את אישור מועצת העיר, הנהלת העיר וועדת הכספים העירונית. סגן ראש העירייה, אסף זמיר, מסיעת הצעירים "רוב העיר", אמר כי מדובר בצעד המשמעותי ביותר שעשתה העירייה עד כה כדי לתת מענה למצוקת הדיור שחווים צעירי העיר. לדבריו, במקרים מסוימים, בהם יקבלו את המלגות כמה שותפים לדירה, הסיוע יממן כמעט לחלוטין את השכירות.

בירושלים הפעילה העירייה תכנית דומה בשש השנים האחרונות בניסיון לעודד סטודנטים להתגורר במרכז העיר. מבקרי התכנית אמרו כי הסיוע הכספי התגלגל למעשה לידי בעלי הדירות, שהעלו את מחירי השכירות בהתאם לגובה המלגות.

בתים בשכונת התקווה. נשקלת האפשרות להרחיב את התוכנית גם לאזורים ביפו
תצלום: אייל טואג

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה