יום חמישי, 5 במאי 2011

10 דברים שצריכים לדעת על התוכנית למערכות מידע באקדמית

1. למה מערכות מידע באקדמית?
תחום מערכות המידע מהווה כיום את אחד המקצועות המבוקשים ביותר וללא ספק ימשיך להוביל גם בעתיד. באקדמית הוקמה תוכנית רב תחומית בראשות טובי המומחים, המחברת העמקה אקדמית עם קישור לתעשייה של מערכות המידע.
התוכנית נבנתה מתוך אמונה שלמוסד לימודים מוביל כאקדמית תל אביב-יפו חשוב לפתח תוכניות לימודים שיהוו את חוד החנית של חידושי הטכנולוגיה.

2. מהו התואר במערכות מידע?
התואר הוא השילוב בין שני תחומים מרכזיים: טכנולוגיה ועסקים.
טכנולוגיה (IT): קורסים המתמקדים בשפות תכנות כגון C ו- JAVA, פיתוח ליישומים ולמערכות אינטרנט (לדוגמא: מערכת CRM לניהול לקוחות בארגון, אפליקציות ל- IPHONE) וכן, קורסים המתמקדים בניתוח מערכות מידע, תכנון וניהול מסדי נתונים, אפיון מערכות מידע, הטמעה ועיצוב מערכות מידע.
עסקים: קורסים בתחום הכלכלה המפתחים חשיבה אנליטית ועוזרים בקבלה וניתוח של החלטות עסקיות, וכן קורסים בתחום הניהול המקנים כלים לניתוח ופתרון בעיות ארגוניות, חשיבה אסטרטגית, תכנון תהליכים עסקיים, ניהול מידע שיווקי וניצול המשאבים בארגון.

3. מה מיוחד בתוכנית למערכות מידע באקדמית?
א. קורסים מתקדמים וחדשניים בעלי קישור ישיר לתעשייה של מערכות המידע בארץ, כגון: חדשנות במערכות מידע (בהנחיית ד"ר ג'ימי שוורצקוף, מנכ"ל STKI), פיתוח יישומים היברידיים לאנדרואיד, עולמות וירטואליים והשפעת האינטרנט (טכנולוגיות WEB,Cloud).

ב. "למידה עצמית"- התנסות מעשית כבר במהלך השנה השנייה ללימודים, במסגרתה הסטודנט יוזם, מנהל ומוביל נושאים המעניינים אותו בתחום מערכות המידע למידה עצמית. התנסות זו כוללת:
v סמינר: עבודה תיאורטית אקדמית.
v פרויקט: ניתוח של מערכת מידע.
v סדנא: בניית פתרון, מוצר או שירות מעשי.

ג. מערך סיוע לסטודנט ולבוגר בתהליך ההשתלבות בשוק העבודה:
v קורס יעודי למערכות מידע "היכונו: קריירה וחיים" הנערך בשנה ג' ומכשיר את הסטודנטים לעולם העבודה דרך סימולציות של ראיונות עבודה, כתיבת קורות חיים ופיתוח מיומנויות Networking. היכונו קריירה וחיים.  
v מערכת הכוון תעסוקתי ייעודית המכילה משרות בתחום מערכות המידע וחדשות בתחום התעסוקה.
v המכללה מפעילה מרכז יזמות המספק שירותי יעוץ והכוונה מקצועיים לסטודנטים ובוגרים המעוניינים לממש רעיונות לעסק או מיזם חדש - www.mta.ac.il/yzm
v קורסים המקנים כישורים תעסוקתיים כגון: אנגלית עסקית, יכולת הצגה, עבודה עצמית, יוזמה וניהול זמן.

4. מה ההבדל בין התואר במערכות מידע לבין התואר במדעי המחשב?
בוגרי מדעי המחשב עוסקים בכתיבת התוכנה הבונה מערכת. לעומת זאת, אנשי מערכות מידע צריכים לדעת לנתח את הארגון דרך הצרכים העסקיים והארגוניים שלו ובהתאם לאפיין ולקבוע את הפתרונות הטכנולוגיים הנדרשים לארגון, ובהמשך לנהל את המערכות ולהטמיע אותן.

5. מה ההבדל בין התואר במערכות מידע לבין תואר בהנדסת תעשייה וניהול עם התמחות במערכות מידע?
בפועל, ההבדל המהותי בין שני התארים הינו במשך הלימודים: 4 שנים מול 3 שנים, כאשר השנה הראשונה בלימודיי הנדסה מוקדשת ללימודיים הנדסיים כגון פיזיקה ומתמטיקה.
בשלוש השנים הנותרות אין הבדל תוכני מהותי בין שני התארים.

6. מהם תנאי הקבלה?
תנאי הקבלה לתוכנית הינם גבוהים:
תנאי הסף הינם 4 יח' במתמטיקה בציון של 85 ומעלה או 5 יח' בציון של 65 ומעלה.
חתכי הקבלה הינם ממוצע בגרות בציון של 96 ומעלה וציון פסיכומטרי בציון של 550 ומעלה או זכאות לתעודת בגרות וציון פסיכומטרי של 610 ומעלה או ציון משולב של 625 ומעלה.

במקרה של עמידה חלקית בחתכי הקבלה ניתן להגיש בקשה מיוחדת בצירוף קורות חיים לוועדת הקבלה של המכללה (לדוגמא: מועמדים עם נתוני פתיחה גבוהים בעלי 3 יחידות במתמטיקה ידונו בוועדת קבלה וידרשו למעבר של קורס הכנה בקיץ).

7. מהן המשרות המוצעות לבוגרי מערכות מידע בסיום התואר? 
בוגרי התוכנית יוכלו לעסוק במגוון תפקידים כגון: ניתוח, הדרכה, יישום והטמעה של מערכות מידע. באפשרותם להשתלב כיועצים בחברות יעוץ לניהול ובקרת פרויקטים, וכן במחלקות מערכות מידע בארגונים (חברות תקשורת, סלולר, בנקים, חברות מסחר ושוק ההון ועוד). קריירה במערכות מידע-תפקידים ניהוליים

8. מהן אפשרויות המשך הלימודים הפתוחות בפני בוגרי התוכנית?
בוגרי תואר ראשון במערכות מידע יכולים להגיש מועמדות לתארים השניים הבאים:
M.B.A במנהל עסקים,M.A במערכות מידע, M.Sc בהנדסת מערכות מידע, M.A בהתנהגות ארגונית ו- M.Aבטכנולוגיות מידע.

9. היכן אני יכול לקבל מידע נוסף?
למידע רשמי: אתר התוכנית למערכות מידע: http://www.mta.ac.il/
הבלוג הפנימי של התוכנית למערכות מידע : http://isblog.mta.ac.il/
חיים חברתיים בקמפוס: אירועים בקמפוס

10. מה עוד אנחנו צריכים לדעת?
"הדעת נחלקת לשני סוגים: מסוגל אדם להיות בקי בנושא מסוים או שהוא מסוגל לדעת היכן ניתן למצוא מידע אודות נושא זה" (סמואל ג'ונסון).

*קרא באמצעות אפליקציית QR-CODEאין תגובות:

הוסף רשומת תגובה