יום ראשון, 8 במאי 2011

משתלם להיות מנמ"ר בארה"ב -השכר החציוני עומד על 115 אלף דולרים

שכרו החציוני של עובד ה-IT עומד השנה על 87 אלף דולרים - יותר משני שלישים מהמנהל שלו ● שכרם של העובדים בכל מקצועות ה-IT עלה השנה ב-0.9%, ואילו זה של המנמ"רים גדל ב-1.9% ● מנהלי התוכן הרוויחו את השכר הגבוה ביותר - 136 אלף דולרים ● מטמיעי ומיישמי מערכות ERP ומטמיעי יישומים ארגוניים מרוויחים אף הם שכר חציוני בן שש ספרות - 102 אלף ו-105 אלף דולרים - בהתאמה

מאת יוסי הטוני, ‏26 באפריל 2011, 09:05


אחרי עשור שבו השכר של עובדי ה-IT בארצות הברית בכלל, והמנמ"רים בפרט, חווה זעזועים, המצב כיום מעיד על שיפור. מסקר שכר שערך InformationWeek עולה, כי שכרו החציוני של המנמ"ר במדינה עומד על 115 אלף דולרים, ואילו זה של עובד ה-IT מגיע ליותר משני שלישים מהמנהל שלו - 87 אלף דולרים. על פי הסקר, עובדי HelpDesk מרוויחים 55 אלף דולרים בשנה.

ניתוח נתוני המחקר, שנערך בינואר השנה בהזמנת השבועון והאתר, מעלה שמקצועות המיחשוב בהחלט משתלמים בהיבט השכר, לעומת כלל המשק בארצות הברית. בסקר השתתפו 18 אלף מנמ"רים מכלל מגזרי המשק וארגונים בגדלים שונים במדינה. לצד תפקיד המנמ"ר, כל המקצועות המבוקשים בארצות הברית דורשים מיומנות מקצועית גבוהה, ובתוכם יש דרישה גבוהה לארכיטקטים של מערכות IT, מנהלי בסיסי נתונים ומטמיעי יישומים ארגוניים.


עורכי המחקר ציינו, כי המגמות הכלליות בעולם המיחשוב, בהן וירטואליזציה נרחבת, מיחשוב באירוח ובענן ומיקור-חוץ, מולידות שתי תופעות במקביל: "הריגת" מקצועות מחד ויצירת ביקוש למקצועות מיחשוב חדשים מאידך. כך, מצוטט אחד המשיבים  לסקר, כי הוא העלה את מערכת הדואר האלקטרוני בארגון לאירוח בגוגל (Google) - מה שהביא לביטול הצורך בעובדים מומחי לוטוס (Lotus). עם זאת, במקום לפטר את אותם עובדים, הם הועברו למחלקת המו"פ בחברה, לתפקידי בקרה על רכיבי השיתוף בסניפיה בעולם.

מקצוע נוסף שמשתלם לעבוד בו, על פי המחקר, הוא מטמיע ומיישם מערכות ERP. השכר החציוני של העובד במקצוע זה מגיע השנה ל-102 אלף דולרים. מטמיעי יישומים ארגוניים מרוויחים בחציון אף הם שכר בן שש ספרות, וליתר דיוק - 105 אלף דולרים.

לכתבה המלאה: משתלם להיות מנמ"ר בארה"ב- השכר החציוני עומד על 115 אלף דולרים

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה