יום שלישי, 1 בנובמבר 2011

סיקור אירוע HTML5FEST

מתוך: Newsgeek

צילום: יח"צ


כנס HTML5FEST, שאורגן ע"י W3C ישראל, שם לעצמו למטרה לעודד אנשי ווב לאמץ בהקדם את הטכנולוגיות החדשות ש-HTML5 מציע. במקום להציג אפליקציות HTML5 קיימות, העדיפו המארגנים ליצור מעט התרגשות בקרב קהילת הווב ולהכריז על תחרות נושאת פרסים בסכום כולל של 17,000 ש”ח. למרות שבהשוואה למשכורת של מפתח ווב לא מדובר בסכום ניכר, תחרות פיתוח האפליקציות מבוססות HTML5 הצליחה למשוך כמה תוכניתנים שנענו לאתגר.

האפליקציה הזוכה


אקדמיית הצב, האפליקציה הזוכה בתחרות, שמה לה למטרה להחזיר עטרת לוגו ליושנה באמצעות טכנולוגיה חדשהלוגו אינו רק סמליל (כל מי שהכיר את המילה סמליל זוכה כעת לעשר נקודות) אלא גם שפת תכנות, שאף כי מעולם לא זכתה לתהילת עולם, עזרה בלימוד מושגים בסיסיים בתכנות לדור שלם של תלמידים. השליטה בלוגו מתבצעת באמצעות מתן פקודות ל"צב" ומכאן השם.

אתר אקדמיית הצב מכיל סביבת פיתוח שלמה של לוגו עם מספר מערכי שיעור שיאפשרו לכל הדיוט להתחיל לתכנת בקלות מייד מן הדף הראשי באתר” סיפר לנו עופר ולד, שפיתח את האפליקציה יחד עם אחיו אורי ואמיר

עקרונות הפיתוח בלוגו דומים לאלו שבשפות תכנות גדולות ופופולאריות יותר, קל יותר ללמוד את השפה. רוב המתכנתים לא מדברים שפת מחשב מבטן ולידה ולמעשה המשוכה הגדולה היא להתחיל לנסות לתכנת. אנו מקווים שבאמצעות האתר, שלא מחייב התקנת סביבת פיתוח או אפילו ידע בסיסי באנגלית, נוכל לעזור להפיץ את לימוד התכנות.
צב במשקפיים

למקום השני הגיע יאיר ברק, מפתח אפליקציית Sketchy, המאפשרת להפוך תמונה לציור בשחור לבן, שניתן לצבוע ולאחסן ישירות בדפדפן. במקום השלישי זכה משה הלוי (הלמו), שפיתח אפליקציה של משחק פוקר.


"שוב אנו רואים את היצירתיות הישראלית במיטבה", אמר ד"ר ישע סיון, חבר הנהלת איגוד האינטרנט הישראלי וראש משרד ה-W3C הישראלי, שהיה ראש צוות השופטים שכלל גם את זוהר ארד, מפתח עצמאי, אייל רשף, מנכ"ל IMA, ושוקי פלג, חבר הנהלת איגוד האינטרנט הישראלי.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה