יום רביעי, 28 בדצמבר 2011

יוגב בר-לב בוגר התכנית לניהול מערכות מידע מראיין את מנכ"ל גוגל


מה קורה כשבוגר טרי של לימודים בתחום מערכות מידע נפגש עם מנכ"ל גוגל ישראל? איזה תכונות הם מחפשים בעובד חדש? מה חשוב יותר, ניסיון או השכלה? ואיך בוחרים קריירה?


מתוך: YNET, כלכלה.
 מאת: גאיה קורן
פורסם: 26.12.11, 12:11פגישה עם מנכ"ל גוגל ישראל היא חלומו של כל בוגר מחשבים, או כל בוגר שהוא, מפילוסופיה ועד פסיכולוגיה של ההמונים. כשמדובר במאיר ברנד, מנכ"ל שמתלבש כמו סוכן ביטוח אך בעל ראש יצירתי וזריז להפליא, החוויה מעשירה, משכילה ומשעשעת. את הפגישה עם יוגב בר לב, בוגר מערכות מידע במכללה האקדמית תל אביב יפו, הוא מקיים בחדר עמוס כיסאות פלסטיק ולא מאחורי מכתבה כבדה ומרחיקה כפי שאפשר היה לצפות. "יש לי חדר קטן, זה לא נוח‭,"‬ הוא מנפק תירוץ. יצירתי, כבר אמרנו.

במסגרת המדור "עבודה עברית" נציג בשיתוף אתר AllJobs סדרת ראיונות שבהם בוגר המעוניין להשתלב בשוק העבודה מראיין את אחד המנכ"לים הבכירים ביותר במשק. הכתבה הראשונה בסדרה מפגישה בוגר מערכות מידע עם מנכ"ל גוגל ישראל. מלבד הצצה אל מאחורי הקלעים של גוגל ישראל, השיחה עם ברנד משקפת כיצד פועלים גלגלי מוחו של מנכ"ל, מה מדליק אותו במועמדים השולחים קורות חיים, מה הוא חושב על תהליכים שונים והשפעתם על החברה בישראל.

גוגל רשמה כמה כישלונות. איך מתמודדים עם תגובות לא אוהדות מכל עבר?
"אם גוגל הייתה מצליחה בכל דבר שהיא עושה, סימן שהיא חברה שלא לוקחת סיכונים ולא מחדשת כלום. יש גם הצלחות מדהימות כמו גוגל כרום, שהפך להיות הבראוזר הכי גדול בעולם, או גוגל אאוטו-קומפליט, שמשלים עבורך את החיפוש, וזה דבר שפותח בישראל וסימן אותנו כחדשניים בהיבט עולמי. אני לא רואה בגוגל-פלוס כישלון, זה יומרני לומר את זה על מוצר שפותח לפני חודשים ספורים. לא צריך להתלהב מהצלחות או מכישלונות כעת, זה לא רציני, צריך להסתכל על דברים שוב בעוד שנתיים-שלוש ולבחון אותם‭."‬


בר לב: מה הן התכונות שאתה מחפש בעובד חדש? 
ברנד: "אנחנו מחפשים אנשים שחושבים מחוץ לקופסה, יצירתיים ומצוינים במה שהם עושים. הם יכולים להיות מצוינים במוזיקה, במדעי המחשב, זה לא משנה, חשוב לנו לראות מצוינות והתלהבות בתחום שהם עומדים לעסוק בו. אנחנו מצפים לראות אכפתיות ומשהו שבא מהלב. יש אצלנו אנשים שלמדו פילוסופיה ואפילו מזרח תיכון, אנחנו מאמינים שכדי לפתור בעיות גדולות צריכים אנשים מתחומים שונים, רבגוניים‭."‬

מה הכי חשוב לי לקחת בחשבון כשאני חושב על קריירה?
"הייתי רוצה שאנשים יוכלו לבחור לעסוק בתחום שהכי מעניין אותם, לא בתחום שהם חושבים שיש בו הכי הרבה כסף או יוקרה. שיעבדו במקום שהלב שלהם נמצא בו. חשוב שתהיה מצוין במה שאתה עושה ולא שתעשה משהו 'נכון' שתהיה בינוני בו. האנשים שהצליחו בטירוף והשקיעו בזה מעט מאוד הם בשוליים. רוב האנשים נתנו את הנשמה גם בתקופות קשות. נניח שהיום תלך ללמוד הנדסת תוכנה כי זה מה שמחפשים - אולי כשתסיים את הלימודים יהיה פחות ביקוש? זה לא חשוב ולא מעניין, אלה גם לא סוג האנשים שאני מחפש".


לקריאת הכתבה המלאה: מחפש את העתיד בגוגל- ראיון של יוגב בר-לב עם מאיר ברנרד, מנכ"ל גוגל.

הכתבה פורסמה גם במוסף ממון של עיתון ידיעות אחרונות בתאריך ה-26.12.2011

2 תגובות:

  1. השתעשעתי ברעיון של לשלוח לגוגל קורות חיים בזמן האחרון, אך שמעתי שמבחני הקבלה שלהם מאוד מאתגרים אז זה קצת הוריד את הרצון שלי להביך את עצמי בפני גוגל!
    אין ספק שמדובר באחת החברות הנפלאות ביותר ויהיה כבוד לעבוד אצלהם (מה גם שהתנאים מעולים).

    השבמחק
  2. קידום אתרים אורגני בגוגל עדיין עובד למרות המלחמה של גוגל בו

    השבמחק