יום רביעי, 9 במאי 2012

רשמים ממפגש בתחום חווית משתמש (UX) בעולם הפיננסי שהתקיים השבוע באקדמית ת"א – יפואפליקציית פועלים ל- IPAD

מפגש ערב שהתקיים השבוע באקדמית בחסות המתחם ליזמות, המכללה האקדמית ת"א-יפו וארגון חוויית משתמש ישראל עסק בעולם הפיננסי וכיצד הפעילות שלנו באינטרנט השתנתה מהותית בכל הקשור למסחר בשוק ההון, לקיחת הלוואות, ביצוע תשלומים, ביצוע פעולות וניהול חשבון הבנק שלנו (בז'רגון המקצועי  PFM – Personal Finance Management).

גיל פארן מבנק הפועלים הציג את הפיתוח החדש של בנק הפועלים – אפליקציית פועלים ל- IPAD וחלק עם המשתתפים את האירועים והדילמות שהתרחשו במהלך 8 חודשי הפרוייקט.
היום כבר ברור שהטאבלטים מהווים ערוץ מרכזי אצל מספר הולך וגדל של משתמשים, גופים פיננסים רוצים וצריכים לספק מענה שונה לפעילות המתבצעת באמצעות הטאבלטים, לא עוד גלישה באתר אינטרנט סטנדרטי !

גיל דיבר על האתגרים הרבים שבפרוייקט פיתוח בו נדרש היה לשלב הבנה של הטכנולוגיה וחויית השימוש שמאפשר ה- IPAD עם הצורך במתן מידע מדויק, אמין, ברור כמתחייב בעולם הפיננסי וכל זאת בזמני Time To Market לוחצים, כדי להמשיך להיות המובילים גם מבחינה טכנולוגית ("להיות ראשון זה מחייב!").
במפגש הציגו מרצים שונים את המגמות בתחום ומה עושים גופים שונים בארץ (בנק ישראל, בנקים, גופי השקעות) ובעולם (HSBC, MINT, USAA ועוד).

המפגש עורר סקרנות רבה, אנשי מקצוע בתחום ה- IT ובתחום ה- UX , אורחים וסטודנטים שהשתתפו במפגש דנו בהיבטים השונים של חווית משתמש בפרוייקטים טכנולוגיים בעולם הפיננסי.

דוגמאות לאתרים מובילים בחווית משתמש בעולם הפיננסי:
סטודנטים של התוכנית שמתעניינים בטכנולוגיות חדשות באינטרנט וכיצד השתנתה ומשתנה פעילות הפרט, עסקים קטנים, חברות ומגזרים שונים באינטרנט ... יכולים להירשם לקורס "השפעות האינטרנט" בסמסטר קיץ הקרוב.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה