יום שבת, 27 באוקטובר 2012

Virtual worlds, real added value


Virtual worlds, real added value
Gilad Gat, Oct 2012


את החיבור שלי לנושא "עולמות וירטואלים", עשיתי בכלל במקרה, חבר מהלימודים המליץ לי על הקורס, הוא גם הוסיף שזה לא קשה, ושווה לי לנסות. לאחר בדיקה קצרה התברר לי שפרופסור ישע סיון מעביר את הקורס, ומכיוון שהוא ראש התוכנית לניהול מערכות מידע פה במכללה, בררתי פרטים נוספים עם החבר, הוא הרגיע את חששותי ואמר שדווקא ישע משעשע בקורס ולא מתנהג "כרגיל".

הקורס "עולמות וירטואלים" הוא קורס בחירה, ואחד מן הקורסים הבודדים בתוכנית שמציעים קצת גישה אחרת לטכנולוגיה, מימוש שלה, ועסקים. הדגש העיקרי של הקורס, במשפט אחד קצר, הוא לבנות מוצר באמת.


הסביבה בה לומדים מאפשרת ליצור עולם ומלאו, דברים שקיימים כגון מכוניות, בגדים, ובתי קפה, וגם אוביקטים דימיוניים כמו "מטאטא מעופף" וגביע גלידה שמחליף טעמים בלחיצה. ניתן לקחת כל רעיון שהוא, לפתח אותו, וליצור מוצר. סוף סוף קורס שאפשר לעשות מה שרוצים! כל דבר שרוצים! חופש היצירה פה אין-סופי, אפילו את חוקי המשיכה ניתן לכופף...

מכיוון שהזהו הקורס הראשון (ובעצם היחידי) שבו אנחנו הסטודנטים נחשפים ללקוחות הסופיים של המוצרים, ניתן ללמוד רבות על דרך שיווק המוצר, עיצובו ותיכנונו, וליישם את התאוריות שנלמדו במקומות אחרים.

ובעצם החלק הכי טוב, שבאמת אפשר לעשות מזה כסף. הקהילה שנמצאת מחוברת, מאפשרת לכם למצוא רעיון למוצר בתחום שמענין אתכם, הם יקנו אותו, ואת הכסף תוכלו למשוך חזרה לחשבון הPAYPAL שלכם ולהשתמש בו. העובדה הזו, שמבדילה את התחום הזה ממשחק פנטזיה מוצלח, להכנסה פוטנציאלית ריווחית מאוד, הופכת את הפלטפורה הזו, וגם את הקהילה, לזו שקצב הגידול שלא הוא כרגע הגבוהה בעולם.
בכל העולם סטודנטים מייצרים השלמת הכנסה, ממוצרים פשוטים כגוון: חולצות מעוצבות, נעלי עקב, ועד אנימציות לאימון קרטה.

גלעד גת
81gilad@gmail.com
סטודנט לשעבר בקורס ומתרגל בקורס: "מבוא לעולמות וירטואלים" 2012

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה