יום ראשון, 7 באפריל 2013

קיקסטארטר - מאז ולתמיד

Moneyיש לכם רעיון מבריק, אבל לא את הכסף כדי לממן את הגשמתו? כבר הצגתם את החלום שלכם מול משקיעים פוטנציאליים, והם לא התרשמו? אל ייאוש.
בשנים האחרונות, קונספט ה"מימון המון" (Crowd-funding) צבר תנופה אדירה, כשאתר הדגל המוביל את הגל החדש הוא kickstarter.com.
הרעיון בבסיסו פשוט. האתר מהווה פלטפורמה, שעל גביה יכול כל אחד - באמצעות טקסט, תמונות וסרטוני וידאו - להציג את הרעיון שלו בפני גולשי האינטרנט מכל העולם. המשקיעים הפוטנציאליים בפרוייקט הם המשקיעים הפרטיים - אזרחי העולם כמוני וכמוכם. אם הרעיון מוצא חן בעיניכם, אתם יכולים לתרום כסף ככל העולה על רוחכם, מדולר אחד ומעלה.

פרוייקטים רבים קיבלו מימון בדרך זו, ולעיתים אף אספו הרבה מעבר לסכום המינימלי שהתכוונו. חלק מהפרוייקטים כבר יצאו לאור בהצלחה, כגון ה-Pebble (אתר: http://getpebble.com/), שעון יד המיועד גם להתחבר למכשיר הסלולרי שלכם, ולהציג נתונים מעבר ליכולות שעוני יד רגילים.

פרוייקטים רבים אחרים שלא היו מתממשים בדרך אחרת מצאו מימן באתר. הרבה מהם פרוייקטים טכנולוגיים או תוכנתיים (לדוגמא, לא מעט משחקי מחשב של יוצרים עצמאיים) אבל גם פרוייקטים הקשורים לאמנות (אלבומי מוזיקה ואחרים).

לעוד פרטים ומידע בנושא, כמו גם פרטים על אתרי "מימון המון" ישראליים שקמו, אתם מוזמנים להיכנס לקישור הבא
כותב הרשומה: אדיר שגב

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה