יום שלישי, 7 בינואר 2014

איומים יוצרים הזדמנויות במרחב הסייבר


מר רמי אפרתי, ראש אגף אזרחי בכיר במטה הקיברנטי הלאומי, הרצה בתכנית לניהול מערכות מידע במסגרת הקורס "איומים מקוונים והארגון המודרני".
מר אפרתי תיאר את תפקידיו של המטה הקיברנטי, אשר ממליץ על מדיניות לאומית ומקדם את יישומה. המטה פועל להקמת רגולציה חוצת ענפים ורגולציה ענפית המותאמת לכל תחום בשיתוף עם משרדי הממשלה. בנוסף, פועל המטה להקמת חדר מצב קיברנטי לאומי אשר יעסוק בשיתוף מידע בין המגזרים ובין המערכת הביטחונית לאזרחית.
כחלק מהתוכנית למלחמה במתקפות הסייבר, המטה משקיע במחקרים בתחום אבטחת המידע ובפיתוח טכנולוגיות שיחזקו את יכולותיה של מדינת ישראל ויאפשרו התמודדות עם איומים בתחום הסייבר. המטרה היא לקדם פיתוח של טכנולוגיות מתקדמות, שיאפשרו תקיפה ושיבוש מערכות מחשוב של מדינות אויב, של ארגוני טרור, של ארגונים עוינים ושל האקרים בודדים. בנוסף, המטה מקדם פרויקטים לאומיים העוסקים בחינוך והכשרה של נוער, סטודנטים ואנשי מקצוע בתחום.
איומים במרחב הסייבר יוצרים הזדמנויות עבור אלה שרוצים ללמוד את התחום, לחקור אותו ולעסוק בו. תחום זה מתפתח בקצב מסחרר וישנו צורך במחקרים אקדמיים שיביאו לפתרונות חדשים ויצירתיים. 
במסגרת הרצאתו סיפר מר אפרתי על כנס סייברטק 2014 שעורך "ישראל דיפנס" בחסות מטה הסייבר הלאומי בסוף חודש ינואר. בכירי התחום הקיברנטי ירצו על הטרנדים החמים, פיתוחים אחרונים ואפיקי השקעה עתידיים.
 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה